Фотограф в Карпатах зазнимкував пару диких рисів (фото)

Рись на Прикарпатті / фото Мирон Марецький

Мандрівнику та фотографу з Франківщини Мирону Марецькому вдалось сфотографувати пару рисів. Унікальні фото диких тварин, чоловік зробив подорожуючи гірським масивом Горгани.

Чоловік виклав унікальні фото на своєму facebook  акаунті. Локаціє, де саме були зроблені неймовірні світлили чоловік не зазначав, щоб браконьєри не натрапили на слід тварин.

Рисі в Карпатах / фото Мирон Марецький

Згідно даних WWF (Всесвітнього фонду природи) Карпатська рись переважно мешкає високо у горах, подад 1000 метрів. Любить підпочивати на камінні та скелях, поза досяжністю людини, однак хижак все одно спостерігає і цікавиться людьми. Зимою рисі можуть переслідувати свою здобич до нижчих висот, де менше снігу. Однак вони ніколи не нападають на людей та інших великих хижаків. Рись полює на зайців, птахів, диких котів, сарн, оленів, кабанів, а іноді і бродячих собак, але ніколи — на свійську худобу.

Рись в Карпатах / фото Мирон Марецький

Популяція рисі в Україні оцінюється приблизно в 500 особин. Необмежене полювання та вирубування лісів призвели до того, що вид трапляється лише в нечисленних лісових районах. Рись довго була жаданим мисливським трофеєм, оскільки її плямисте хутро високо цінувалося на хутровому ринку. Вид занесений до Червоної книги України, також рись охороняється Червоним списком МСОП, CITES та Бернською конвенцією.

Рисі в Горганах / фото Мирон Марецький
Фото Мирон Марецький
Рисі в Карпатах / фото Мирон Марецький

admin

Читайте попереднє

Від важкої легеневої хвороби помер молодий та талановитий закарпатець, автор скетчу про заробітчанина Васю

Читайте далі

“Зараз в тяжкому стані”: молода мама з хорошої сім’ї потрапила у ДТП, просять про ревну молитву