Коронавірус у Європі: Німеччина та Чехія продовжують локдаун, Австрія та Італія пом’якшують обмеження

Багато європейських країн вирішили продовжити дію обмежень, введених внаслідок пандемії коронавірусу.

Про це повідомляє “Це моя Україна“.

Карантин у Німеччині триватиме до 7 березня, в Нідерландах – до 2 березня, в Чехії – до 1 березня. Деякі країни, включаючи Італію та Австрію, послабили деякі обмеження.

Карантин у Німеччині продовжили до 7 березня. У відеоконференції між канцлером Ангелою Меркель та прем’єр-міністрами федеральних земель було вирішено, що єдиних загальнонаціональних правил відновлення роботи шкіл не буде. Це питання вирішить влада окремих федеральних штатів. З 1 березня перукарні зможуть запрацювати, дотримуючись заходів санітарної безпеки. Меркель зазначила, що обмеження до цього часу надали можливість зменшити кількость нових заражень коронавірусом. До 7 березня ресторани та бари, магазини, що не продають основні товари, заклади культури та заклади обслуговування все ще не працюватимуть. Принаймні до 15 березня роботодавці повинні дозволяти віддалену роботу, де це можливо.

З понеділка в Чехії триває новий  надзвичайний стан на два тижні. Рішення було ухвалено урядом на прохання усіх чеських хатемен (еквівалент польських воєводських маршалів) та мера Праги. Раніше парламент був проти продовження дії надзвичайного стану, що діє з 5 вересня. На практиці це означає продовження на два тижні діючих обмежень, пов’язаних з епідемією. У країні все ще будуть закриті магазини, крім тих, що пропонують найнеобхідніші товари, а також ресторани, кафе та бари, розважальні заклади, спортивні споруди (включаючи гірськолижні підйомники) та культурні установи. Однак уряд зобов’язався якнайшвидше організувати повернення учнів до школи. З п’ятниці трьом найбільш постраждалим округам Хеб, Соколов і Трутнов заборонено переїзд, заборонено виїжджати та в’їжджати до них.

З неділі Німеччина посилила контроль кордону з Чехією, перетинати її можуть лише окремі групи людей, в т.ч. медичні працівники та водії вантажівок після негативного тесту на коронавірус.

В Італії заборона на поїздки між регіонами без поважних причин зберігалася до 25 лютого. Гірськолижні підйомники не працюватимуть до 5 березня. Однак з початку лютого деякі обмеження були зняті в більшості регіонів. У т.зв. жовтій зоні будуть відкриті ресторани та бари (клієнтів можна обслуговувати за столами до 18:00) та музеї, а старшокласники також повернулися до шкіл, але вони можуть займати лише половину місць у класі. По всій країні ще діє комендантська година. Місцеві обмеження вводяться в деяких найбільш постраждалих муніципалітетах. 

У Нідерландах загальнонаціональний карантин продовжили до 2 березня.  Ви можете залишити житло у виняткових та виправданих ситуаціях, наприклад, коли ви їдете на роботу. Ви також можете вигулювати собак на повідку. Уряд рекомендує працювати віддалено, коли це можливо, і утримуватися від поїздок всередині країни та за кордон. У будинках можуть розміститися не більше двох гостей. Ресторани, заклади обслуговування, розважальні заклади та магазини, що мають товари першої необхідності, не працюють. З 8 лютого учні початкових класів повернулись до школи, а загальноосвітні школи залишатимуться закритими щонайменше до 1 березня.

В Австрії також послаблюють карантин. Але в деяких регіонах будуть діяти серйозні обмеження. Так більш заразний варіант коронавірусу поширюється в Тіролі, вперше виявлений у Південній Африці. Влада Австрії застерегла своїх громадян від виїзду до Тиролю, кордон з цим регіоном на невизначений час закрила німецька Баварія. Варто зазначити, що люди, які приїжджають з Австрії до Італії, повинні не тільки представити негативний результат тесту, але і пройти 14-денний карантин.

У Франції запроваджена найдовша комендантська година в Європі, вона триває з 18:00 дня до 6:00 ранку. Ви можете вийти з дому лише з законних причин, таких як робота, відвідування лікаря або важливі сімейні справи. Коли ви перебуваєте в громадському просторі в той час, ви повинні мати при собі сертифікат, в якому зазначаються ваші дані та причина, чому ви перебуваєте далеко від дому.

Бари, ресторани, кінотеатри, театри, музеї, тренажерні зали та гірськолижні підйомники закриті у Франції. Школи залишаються відкритими. У деяких регіонах країни можуть бути введені ще більш жорсткі обмеження через поширення нових штамів вірусу.

У Португалії надзвичайний стан було продовжено до 1 березня. Школи та коледжі закриті. Вийти з дому можна лише у виправданих ситуаціях, таких як покупки чи робота, працювати радять віддалено, де це можливо. З неділі, 24 січня, португальський єпископат призупинив святкування меси, богослужінь та церемоній у церквах, за винятком похоронів.

Карантин в Ірландії триватиме щонайменше до 5 березня, а у Великобританії, за повідомленнями уряду, послаблення обмежень не розпочнеться раніше 8 березня. В обох країнах ви можете покинути свій дім лише з поважних причин, а соціальні зібрання та відвідування приватних будинків заборонені, крім випадків, коли доглядають за дітьми або людьми, які потребують допомоги. Магазини, де не продають товари першої необхідності, пункти обслуговування, спортивні та розважальні заклади, закриті. Навчання в школах відбувається дистанційно.

admin

Читайте попереднє

На Хмельниччині вантажівка зіткнулася з Audi: машина перетворилася на металобрухт, водій загинув

Читайте далі

“Росія заснувала Одесу та Дніпро?”: у підручнику з історії України знайшли пропаганду “русского міра”