СБУ оголосила підозру у державній зраді Шарію

Служба безпеки України оголосила про підозру у вчиненні злочину громадянину України Анатолію Шарію. Правоохоронці переконані, що останній здійснював протиправну діяльність в інформаційній сфері, на шкоду національній безпеці України. Також, у СБУ повідомляють, що є підстави вважати, що Шарій діяв на замовлення іноземних структур.

Про це повідомляє СБУ.

Як повідомляють у правоохоронному відомстві, що відкрите кримінальн преовадження, за двома статтями ККУ. А саме: ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) та ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Зокрема, щодо останньої статті, то мова йде про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності тощо.

В межах даного кримінального пррвадження, оголошено підозру блогеру.

Інфографіка ssu.gov.ua

У СБУ також повідомляють, що обвинувачення підкріплені нискою експертиз, які підтверджують, що в інтерв’ю та виступах А.Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України.

Починаючи з 2012 року, через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій.

Зокрема, пропагандист займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Сході країни. Метою було – загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів”, – повідомили у правоохороному відомстві.

А матеріали згаданого блогера активно використовували в ЗМІ РФ, безпосередньо пропагандистської державної компанії ВДТРК («Россия 24», «Россия 1»), телеканал Міністерства оборони РФ «Звезда» тощо.

Інфографіка ssu.gov.ua

Як повідомляють у СБУ, що на даний момент тривають слідчі дії, проходить документування злочину та встановлення усіх осіб причетних до протиправної діяльності А. Шарія.

Повістка Анатолію Шарію / джерело ssu.gov.ua
Повістка Анатолію Шарію / джерело ssu.gov.ua

Нагадуємо, Шарій вимагав, щоб Україна вибачилась перед “ЛДНР”.

admin

Читайте попереднє

Поліцейські з Чернівців здійснили мрію хлопчика, який згасає (відео)

Читайте далі

Проект сучасного стильного дому, як мистецтво естетики і шарму