Україна повертається до адаптивного карантину: що це означає

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль / фото kmu.gov.ua

З 24 лютого Україна повертається до адаптивного карантину, який вже був запроваджений минулоріч в літку.

Дане рішення було ухвалене вчора, 17 лютого на засіданні уряду.

Як і влітку, передбачається чотири рівні епідемічної небезпеки, кожен з яких має чіткі обмеження та критерії визначення. Хочу підкреслити, що рішення набуде чинності за тиждень, тому всі українці матимуть змогу завчасно з ним ознайомитись“, — наголосив Денис Шмигаль.

Також, очільник медичного відомства Максим Степанов наголосив, що відповідне рішення передбачає встановлення базового жовтого рівня для всієї країни.

Як розповів Степанов, даний адаптивний карантин передбачає ті обмеження, які діють в Україні після жорстких зимових карантинних. Проте, будуть певні послаблення. До прикладу урядовці дозволять проведення масових заходів, 1 особа на 4 квадратних метри, при 50% заповнення залу. Також, дозволять перебування в закладах освіти, групам більше 20 людей. Дозволять відвідування спортивних заходів, однак з певними обмеженнями щодо кількості заповнених місць. Заклади громадського харчування зможуть працювати до 00:00 год.

І тільки при досягненні регіоном зеленого показника, можна буде говорити про скасування або перегляд певних обмежень.

В свою чергу помаранчевий рівень в регіоні сигналізуватиме про наближення до червоного рівня, а не передбачатиме встановлення додаткових карантинних обмежень. Проте, на цьому рівні певні обмеження зможуть вводити органи місцевою влади.

Якщо той чи інший регіон буде червоного рівня, відповідно будуть запроваджені жорсткі карантині заходи, назразок січневих.

Запроваджує червоний рівень Державна комісія з питань ТЕБ та НС. Він має бути введений на території регіону протягом 48 годин після запровадження“, — резюмував Максим Степанов.

admin

Читайте попереднє

Потрібно допомогти перевести тіло: у Чехії відійшов у засвіти юний українець

Читайте далі

«Да вср@лась мнє ваша рідна мова» – українська блогерка заявила, що її бісить українська мова