Як отримати зелену картку для виїзду за кордон

Зелена картка – це страховий поліс, який мають отримати всі водії перед виїздом за кордон на своєму авто. Тобто, якщо ви їдете на своїй машині та плануєте там керувати українським авто, без зеленої картки вас до обраної країни не пустять.

Оформити такий поліс допоможе страхова компанія Оранта, яка надає також КАСКО, автоцивілки, туристичні страхування, тощо.

Що дає зелена картка

Зелена картка є обов’язковим страховим сертифікатом, та перше, що вона вам дасть – вільний перетин кордону. Вона діє у 45 країнах, до списку входять всі сусіди України, тож картка вам точно знадобиться.

Картка є аналогом автоцивілки ОСАГО. У ситуації, коли ви є винуватим у аварії, яка сталася у чужій країні, страхова компанія відшкодує збитки постраждалому. Це стосується ремонту авто та лікування всіх постраждалих у аварії. Власник полісу у такому разі відшкодування не отримає. А якщо аварія сталася через іншого водія, то українцю збитки відшкодує місцева страхова фірма.

На що не діє карта:

  1. Шкода, яка задана вантажу перевізника.
  2. Шкода, що задана здоров’ю власника поліса.
  3. Шкода, що задана авто власника поліса.

Тобто зелена картка не є страховкою автівки. А щоб водій зміг отримати медичну допомогу, йому варто також оформити туристичне страхування, інакше у разі аварії доведеться платити за нього особисто, а це зазвичай дуже дорого.

Зверніть увагу, зелена карта не є замінником ОСАГО, автоцивілка потрібна для водіїв на території України, її відсутність загрожує штрафом.

Особливості поліса

Є узгоджений перелік страхових виплат, у якому можна подивитися доступні суму для всіх країн. Для прикладу, у більшості країн Європи максимальна сума виплати у разі нещасного випадку (мається на увазі загальна сума, яка дається на ремонт авто та лікування), складає 1 200 000 євро.

Ціна зеленої карти встановлена на законодавчому рівні, вона залежить від терміну оформлення полісу, типу авто та країни перебування. Точну суму можна дізнатися в страховій компанії Оранта.

Оформити поліс можна на період від 15 дні до року, це можна зробити на сайті, але при виїзді за кордон вам знадобиться паперовий документ. Його менеджери компанії можуть надіслати Новою поштою, тобто їхати у офіс не доведеться.

Такі документи неможна підробити, їх видають лише у деяких компаніях, які мають на це право. Оранта є однією з них, тому варто скористатися послугами перевіреної компанії. Тут також можна отримати інші види громадського та автострахування.

admin

Читайте попереднє

Яніна Соколова відреагувала на вступ Оксани Марченко до ОПЗЖ: «Пи*дуй до Москви»

Читайте далі

З 26 лютого в Івано-Франківську запроваджують червоний рівень, перелік обмежень