Вибір якісної арматури, критерії і призначення

Не важливо ким ви являєтесь – прорабом, генеральним підрядником великого будівництва чи простим робочим, для вас завжди буде важливо замовити якісні будівельні матеріали. Адже він якості і надійності матеріалу залежить кінцевий результат будівництва, довговічність і зносостійкість. Сьогодні вирішили написати декілька порад, як краще вибрати хороші будматеріали.

В час пандемії коронавірусу важливо бути лабільними та гнучкими у виборі матеріалів для будівництва. Сьогодні якісні будматеріали можна замовити https://kievstroy.org/ з доставкою, всього за кілька кліків

Однією з найважливіших деталей у будь-якому будівництві неодмінно буде арматура https://kievstroy.org/metalloprokat/armatura/, оскільки від неї залежить міцність бетону, вона надзвичайно важлива у перев’язці фундаменту, стін чи каркасу майбутньої конструкції.

Сталева арматура є двох видів, з ребристою та гладкою поверхнею:

  • Гарячекатана стрижнева
  • Холоднокатана (холоднотянута) дротова.

Завдяки арматурі ваші конструкції (фундамент, стіни) будуть на порядок міцніші і довговічніші. Слід зауважити, що найбільш поширеною являється ребриста арматура. Те, що об’єкти, побудовані за технологією монолітного бетонування набагато міцніші інших споруд, ні в кого сумнівів не викликає. Зовнішній вигляд будівлі від цього не страждає, скоріше навпаки – зносостійкість поверхні значно підвищується.

Якісна арматура має бути легко транспортабельною. Не мало важливим параметром, при виборі арматури – являється рівень стійкості до корозійного впливу. Чим він вищий, тим краще, оскількі завдяки такій характеристиці арматура зможе прослужити набагато довше.

Робочі формують армо-каркас майбутньої конструкції

Арматура використовується в якості основи будівельних конструкцій, що вимагають підвищеного рівня безпеки. Тому характеристики і якість металопрокатної продукції повинні бути надзвичайно високими.

Для ефективного вибору арматурних виробів, потрібно звернути увагу на діаметр і січення матеріалу. На ринку будівельних товарів зустрічається арматура з діаметром від 5 до 32 мм, тому в залежності від габаритів майбутньої будови, підбирають відповідні вироби.

У більшості випадків, при зведенні будинку своїми руками, застосовується арматура з перерізом від 8-16 мм. Виходячи з типу фундаменту, стрічковий або монолітний, у вигляді плит або свайований, діаметр арматурних прутів підбирається в індивідуальному порядку.

Методи з’єднання арматури у фундаменті

У ході будівництва житлового будинку, в процесі заливки фундаменту, арматурні прути можна фіксувати кількома способами, такими як в’язка, зварювання або пластиковими хомутами. Щоб визначитися, який спосіб з’єднання вибрати, необхідно розглянути кожен варіант.

Що стосується зварювання, то такий метод має і кілька недоліків:

  • З’єднання таким чином можна здійснити тільки для тих видів виробів, на яких є маркування «С», що означає можливість зварювання.
  • Зварювальний процес передбачає жорстке кріплення арматурних прутів без люфтів, хоча силовому каркасу потрібно якась свобода в місці перетину.
  • І останній мінус такого способу з’єднання, це зменшення міцності прутів арматури, в місцях перетину.

Слід відзначити, що одним з найбільш ефективних варіантів з’єднання арматури вважається в’язка. Також, великі арматурні прути можна скріпляти між собою за допомогою хомутів.

Наочний зразок вязки арматури

Звичайно, що при виборі арматури, як і всіх будівельних матеріалів для будівництва омріяного будинку в першу чергу ви звернете увагу на якість матеріалу. Обирайте кращих, та успіху вам у будівничих починаннях.

admin

Читайте попереднє

СБУ оголосила Шарія у державний розшук

Читайте далі

Двом полякам, які приїхали на заробітки вирізали органи, один чоловік мертвий