“Ножиці по металу”: різновиди та характеристики, обирай правильно

Як правильно обрати ножиці по металу? Читай у статті

Сьогодні хороший інструмент знадобиться не тільки професійним майстрам, але й просто майстровитим чоловікам. Адже різного роду побутово-господарчі питання, вимагають від нас наснаги та хорошого інструменту https://nasha-stroyka.com.ua/ Сьогодні, вирішили розповісти вам про ножиці для металу, які краще обрати, та які підійдуть саме для вас.

Ручними ножицями по металу ріжуть: заготовки із сталевих листів, алюмінієві профілі при складанні каркаса конструкцій з гіпсокартону, профнастилу при роботі з покрівлею, тощо.

Не правильно вважати, що всі ножиці однакові. Вибір необхідно робити виходячи з задач, які вам потрібно виконати. Необхідно розуміти види та особливості ножиць для металу. Відмінності бувають за формою лез і рукояток, типу кріплення і т.д. Обрати якісні ножиці по металу https://nasha-stroyka.com.ua/nozhnicy-po-metally/ допоможуть професіонали своєї справи.

Основні типи ножиць по металу

Відрізняються такі ножиці по доступному їм виду різу:

  • Прямі ножиці використовують для прямолінійного різа. Якщо ріжуча частина і ручки розташовані на одній осі, то такі ножиці хороші для торцевих різів і підрізування, наприклад для монтажу профілю. Поздовжні розрізи такому інструменту не доступні.
  • Довгі поздовжні розрізи робляться ножицями з робочою частиною зміщеною щодо ручок. Листи сталі можна розрізати вздовж, і леза не будуть застрягати в металі.
  • Ножиці для фігурного різу з загнутими лезами розрізають матеріал як завгодно, вони можуть округляти і витримувати будь-яку траєкторію. У фігурних ножиць ріжуча частина виконується в двох варіантах, з загином вправо або вліво. Цей вигин визначає в якому напрямку планується різ. Приклад фігурних ножиць – пальцеві ножиці з вузькими лезами для складних траєкторій.
  • Радіусні ножиці за рахунок своїх коротких лез здатні пробивати отвір у заготівлі і різати по колу невеликого діаметру.
  • Комбіновані або ідеальні ножиці здатні виконувати вигнутий, прямий, торцевий і поздовжній розкрій матеріалу.
  • Покрівельні ножиці мають відмінну від інших типів нижню рукоятку, яку впирають в основу при різанні заготовок до 3 мм, коли необхідно докласти велике зусилля і потрібен упор.
Приклад: Ножиці по металу NWS Berlin прямі 225 мм / фото nasha-stroyka.com.ua

Ключові технічні характеристики ножиць по металу

Ножиці бувають право і ліво сторонніми, що залежить від того, як розташована нижня ріжуча частина. В основному інструмент випускається з нижнім лезом ліворуч. Ліворучні оптимальні для правші і навпаки.  Інструмент з нижнім лезом справа, буде зручний лівші. Зроблено такий розподіл, оскільки досить складно працювати з інструментом призначеним для хвата іншою рукою: рівний і якісний прямолінійний поздовжній різ неможливий, якщо не контролювати розмітку. Майстру необхідно врахувати не тільки приналежність до руки, а й дотриматися напряму різу, якщо мова йде про фігурні ножиці.

Товщина матеріалу

Максимальна товщина різу для ручних ножиць по металу підбирається під розкрій заготовок конкретної товщини. Для таких матеріалів як: алюміній, мідь, сталь – листових металів до 0.8 мм підійдуть тонколистові ножиці. Масивна робоча частина і посилення всього корпусу говорять про здатність інструменту різати заготовки понад 1.5 мм. Їм по зубам профнастил, металочерепиця, оцинковані листи стали.

Отже, тепер ви більш детально розумієтесь в характеристиках і типах ножиць для металу. Пам’ятайте, для купівлі якісних ножиць для металу, необхідно вибирати тільки провірені компанії та продавців. Успішних вам покупок.

admin

Читайте попереднє

В Італія затримано ймовірного душогуба 29-річної красуні з України: деталі

Читайте далі

“Мати заливала слізьми гробовину”: у Кропивницькому попрощалися з військовим, який загинув на Сході