У Львові вперше оприлюднили списки осіб, причетних до масових розстрілів у західноукраїнських тюрмах

Фото ілюстративне, з мережі

Команда дослідників видання «Локальна історія» вперше опублікувала списки особового складу тюремного відділення НКВС станом на березень 1941 року. Це список імен та прізвищ працівників трьох львівських тюрем «Замарстинівської», «На Лонцького», «Бригідок» та в’язниці у Золочеві.

Джерело: Локальна історія

Повідомляється, що це дані станом на березень 1941 року, коли до масових розстрілів у західноукраїнських тюрмах залишалося два місяці. Загалом опубліковано понад 400 імен людей, причетних до репресій національно свідомих громадян Галичини.

“Наші колеги тривалий час працювали з архівами радянських спецслужб і одним із результатів пошуків став “Список справ тюремного відділення УНКВС Львівської області, віднайдений у львівській філії Архіву МВС”, – повідомив головний редактор видання «Локальна історія» Віталій Ляска.

Списки можна переглянути за посиланням тут.

Читайте також, Гордон: “Я більше не говорю погано про Бандеру і Шухевича.

Довідково: цими днями минають вісімдесяті роковини Західноукраїнської трагедії. Відступаючи з галицьких міст у червні 1941 року, радянська влада без суду і слідства знищувала в’язнів тюрем. Внаслідок масових розстрілів загинуло понад 20 тисяч осіб. Страчували людей, яких таврували як найнебезпечніших злочинців, — політичних активістів, «контрреволюціонерів», націоналістів. Коли радянські війська відійшли із західноукраїнських міст, люди побачили на тюремних подвір’ях гори трупів.

Нагадуємо , 97-річний ветеран УПА здійснив політ місцями бойової слави.

admin

Читайте попереднє

“Я король літака”: у Польщі пілот не впустив понад 30 українців на літак

Читайте далі

Melovin зробив камінг-аут прямо на сцені фестивалю Atlas Weekend (відео)